Biography

Ganxsta ("Döglégy") Zolee születési neve: Zana Zoltán (Budapest, 1966. január 7. –) magyar rapper, dobos, előadóművész és színész. Magát a lányos anyukák rémálmának és az ország hírhedt megmondójának aposztrofálja.

Zana Zoltán néven született Budapesten 1966. január 7-én Zana József színész és Kassai Ilona Kossuth-díjas színésznő gyermekeként. A középiskolát az angyalföldi Kilián György Gimnáziumban (ma: Németh László Gimnázium) végezte el. 1984–1987 között a Technoimpexnél dolgozott, majd munkanélküli lett.

Görcsönyben egy híd viseli a nevét. A polgármester úgy kerülte meg az élő személyről való elnevezés tilalmát, hogy a "Ganxsta Zolee" nevet nem tekintette élő személy nevének.

1988–1989 között az Őrjítő Gyógyhullám együttes tagja volt. 1989-ben került a Block nevű együttesbe. 1989–1990 között a Dance zenekar dobosa volt, ezzel párhuzamosan a Love nevű négytagú rockformációban is játszott beugró dobosként, ennek a bandának az énekese volt Szendrey Zsolt, akivel később a Sex Actionben is együtt zenéltek. Az F.O. System nevű dark rock zenekarban a legendás trió feloszlása előtt ő játszotta végig az utolsó turnét mint dobos.

A Sex Action a csökkenő lemezeladások miatt Action-re változtatta nevét, stílust váltott, ott kezdett el először rappelni. A Ganxsta Zolee és a Kartel nevű gengszter hip-hop együttes frontembere (1995-től). A banda elhíresült szókimondó (gyakran vulgáris) szövegeiről. Emellett a Sex Action dobosa a KGB és a Jack Jack zenekar tagja is.

Hobbijai a jégkorong és a labdarúgás. Közismerten szurkolója a Boca Juniorsnak, az Atlético Madridnak, az Újpestnek,-habár egy koncerten a DVSC mezében énekelt, ezzel kétségbe vonva hovatartozását és a finn jégkorong-válogatottnak. Nős, egy kislány, Zoé édesapja, aki 2007 augusztusában született. Kedvenc kutyafajtája az argentin dog.

Forrás: Wikipédia

Ganxsta ("Döglégy") Zolee születési neve: Zana Zoltán (Budapest, 1966. január 7. –) magyar rapper, dobos, előadóművész és színész. Magát a lányos anyukák rémálmának és az ország hírhedt megmondójának aposztrofálja.

Zana Zoltán néven született Budapesten 1966. január 7-én Zana József színész és Kassai Ilona Kossuth-díjas színésznő gyermekeként. A középiskolát az angyalföldi Kilián György Gimnáziumban (ma: Németh László Gimnázium) végezte el. 1984–1987 között a Technoimpexnél dolgozott, majd munkanélküli lett.

Görcsönyben egy híd viseli a nevét. A polgármester úgy kerülte meg az élő személyről való elnevezés tilalmát, hogy a "Ganxsta Zolee" nevet nem tekintette élő személy nevének.

1988–1989 között az Őrjítő Gyógyhullám együttes tagja volt. 1989-ben került a Block nevű együttesbe. 1989–1990 között a Dance zenekar dobosa volt, ezzel párhuzamosan a Love nevű négytagú rockformációban is játszott beugró dobosként, ennek a bandának az énekese volt Szendrey Zsolt, akivel később a Sex Actionben is együtt zenéltek. Az F.O. System nevű dark rock zenekarban a legendás trió feloszlása előtt ő játszotta végig az utolsó turnét mint dobos.

A Sex Action a csökkenő lemezeladások miatt Action-re változtatta nevét, stílust váltott, ott kezdett el először rappelni. A Ganxsta Zolee és a Kartel nevű gengszter hip-hop együttes frontembere (1995-től). A banda elhíresült szókimondó (gyakran vulgáris) szövegeiről. Emellett a Sex Action dobosa a KGB és a Jack Jack zenekar tagja is.

Hobbijai a jégkorong és a labdarúgás. Közismerten szurkolója a Boca Juniorsnak, az Atlético Madridnak, az Újpestnek,-habár egy koncerten a DVSC mezében énekelt, ezzel kétségbe vonva hovatartozását és a finn jégkorong-válogatottnak. Nős, egy kislány, Zoé édesapja, aki 2007 augusztusában született. Kedvenc kutyafajtája az argentin dog.

Forrás: Wikipédia

Personal Info

Known For Acting

Gender -

Known Credits 11

Birthday 1966-01-07

Place of Birth Budapest, Hungary

Official Site -

Also Known As

  • Zoltán Zana
  • Ganxsta Zolee
  • Zana Zoltán

Acting TV ShowsMovies

2019 Kölcsönlakás as Alfréd
2018 Valami Amerika 3 as Lolka
2017 Roast – Égjen Ganxsta! as Himself
2016 Cop Hunt as Apache
2013 A Good Day to Die Hard as Russian Mafia Member
2008 Jack Jack as Himself / Drums
2008 Showder Klub (1 episode)
2007 Metamorphosis as Igor
2005 Le a fejjel as Lothár, a hóhér (as Döglégy)
2004 Montecarlo! as Lajcsika
1999 The Lord's Lantern in Budapest as Himself

Sound

1999 The Lord's Lantern in Budapest Original Music Composer

By signing up for an account on TMDb, you can post directly to Twitter and Facebook.

You need to be logged in to continue. Click here to login or here to sign up.

Global

s focus the search bar
p open profile menu
esc close an open window
? open keyboard shortcut window

On media pages

b go back (or to parent when applicable)
e go to edit page

On TV season pages

(right arrow) go to next season
(left arrow) go to previous season

On TV episode pages

(right arrow) go to next episode
(left arrow) go to previous episode

On all image pages

a open add image window

On all edit pages

t open translation selector
ctrl+ s submit form

On discussion pages

n create new discussion
w toggle watching status
p toggle public/private
c toggle close/open
a open activity
r reply to discussion
l go to last reply
ctrl+ enter submit your message
(right arrow) next page
(left arrow) previous page