Kyle MacLachlan
Paul Atreides
Francesca Annis
Lady Jessica
Patrick Stewart
Gurney Halleck
Linda Hunt
Shadout Mapes
José Ferrer
Padisha Emperor Shaddam IV
Freddie Jones
Thufir Hawat
Brad Dourif
Piter De Vries
Richard Jordan
Duncan Idaho
Virginia Madsen
Princess Irulan
Silvana Mangano
Reverend Mother Ramallo
Everett McGill
Stilgar
Sting
Feyd Rautha
Kenneth McMillan
Baron Vladimir Harkonnen
Jack Nance
Nefud
Siân Phillips
Reverend Mother Gaius Helen Mohiam
Jürgen Prochnow
Duke Leto Atreides
Leonardo Cimino
The Baron's Doctor
Paul L. Smith
The Beast Rabban
Dean Stockwell
Doctor Wellington Yueh
Max von Sydow
Doctor Kynes
Alicia Witt
Alia
Sean Young
Chani
Danny Corkill
Orlop
Honorato Magaloni
Otheym
Judd Omen
Jamis
Molly Wryn
Harah
Angélica Aragón
Bene Gesserit Sister (uncredited)
Thomas Ebert
House Atreides Guard (uncredited)
Humberto Elizondo
Czigo (uncredited)
Ricardo Hill
(uncredited)
Ernesto Laguardia
Harkonnen's Victim (uncredited)
David Lynch
Spice Miner (uncredited)
Ramón Menéndez
Kinet (uncredited)
Ana Ofelia Murguía
Palace Maid (uncredited)
Claudia Ramírez
Fremen Girl (uncredited)
Julieta Rosen
John Sabol
Fedaykin Fighter (uncredited)
Margarita Sanz
Lady Jessica's Maid (uncredited)
Jacqueline Voltaire
Benjamín Fernández
Art Direction
José María Alarcón
Assistant Art Director
Kevin Phipps
Peter Childs
Raul Paton Garcia
Anthony Masters
Production Design
Giulio Tamassy
Sculptor
Rafael Ablanque
Giorgio Desideri
Set Decoration
Jorge Sainz
Frank Silva
Set Dresser
Pier Luigi Basile
Supervising Art Director
Chic Anstiss
Camera Operator
Gordon Hayman
Ken Worringham
Freddie Francis
Director of Photography
Frederick Elmes
Second Unit Director of Photography
George Whitear
Still Photographer
Bob Ringwood
Costume Design
Mirella De Rossi
Hairstylist, Key Hairdresser
Giannetto De Rossi
Makeup Artist
Luigi Rocchetti
Mario Scutti
Etsuko Egawa
Special Effects Makeup Artist
Mara Rossi
Wigmaker
Margaret Anderson
Dialect Coach
Makeup Effects
Graham Sumner
Property Master
Kit West
Special Effects
Charles L. Finance
Special Effects Coordinator
Richard Humphreys
Stunt Coordinator
Dickey Beer
Stunts
Henry Kingi
Scott Wilder
Tony Brubaker
Vic Armstrong
Wayne Michaels
Wendy Leech
Director
José López Rodero
First Assistant Director
Yvonne Axeworthy
Script Supervisor
Antony Gibbs
Editor
Maria Schiavone
Gaffer
Associate Producer
Jane Jenkins
Casting
Dino De Laurentiis
Executive Producer, Producer
Raffaella De Laurentiis
Producer
Donald Flick
Foley
Jerry Ross
George Brand
Music Editor
Brian Eno
Main Title Theme Composer, Original Music Composer
TOTO
Original Music Composer
Alan Splet
Sound Designer
Leslie Shatz
Sound Editor
Teresa Eckton
Bill Varney
Sound Re-Recording Mixer
Kevin O'Connell
Steve Maslow
Albert Whitlock
Additional Visual Effects
Carlo Rambaldi
Creature Design
Frank Herbert
Novel
Screenplay
You need to be logged in to continue. Click here to login or here to sign up.
Kan ’n rolprent of TV-program nie vind nie? Teken aan om dit te skep.
Teken aan
Teken in
Wil u hierdie item gradeer of tot ’n lys toevoeg?
Nie ’n lid nie?
Teken in en sluit aan by die gemeenskap