Translations 8

Czech (cs-CZ)

V klubu honí dva muži mladou dívku Emu a ta požádá o pomoc neznámého mladíka Brennana Mulwraye. Pronikne do jeho mysli a ukáže mu, jaké jí hrozí nebezpečí. Utíká z klubu, a když se ji na ulici pokusí přejet auto, objeví se náhle jiný mladík, odhodí ji stranou a auto projede skrz něj, aniž se mu cokoliv stane. Ze střechy na vůz seskočí další mladá žena a zneškodní řidiče. Jeho kumpáni začnou na Emu střílet, ale mladík si před ni stoupne a kulky se od jeho těla odrážejí. Když je po všem, přichází muž, který Emě řekne, že je mezi přáteli. Je to Adam Kane a vede Mutant X, kam patří i Jesse Kilmartin a Shalimar Fox, kteří jí pomáhali. Vysvětlí Emě, že muži, kteří ji pronásledovali, patří ke Genomu X, biotechnologické firmě pracující pro výzvědnou službu, jež se zabývá genetickými pokusy a vytvořením dokonalých lidí se zvláštními schopnostmi.

English (en-US)

Mutant X

Mutant X is a science fiction television series that debuted on October 6, 2001. The show was created by Avi Arad, and it centers around Mutant X, a team of "New Mutants" who possess extraordinary powers as a result of genetic engineering. The members of Mutant X were used as test subjects in a series of covert government experiments. The mission of Mutant X is to seek out and protect their fellow New Mutants. The series was filmed in Toronto, Ontario, Canada.

Even though the series had high ratings and was meant to be renewed for a fourth season, it was abruptly canceled in 2004 after the dismantling of Fireworks Entertainment, one of the show's production companies, ending the show on a cliffhanger.

French (fr-CA)

French (fr-FR)

Un groupe de mutants, aux pouvoirs les plus divers, s'allie dans le but de secourir les personnes qui, comme eux, ont subi des manipulations génétiques.

German (de-DE)

Greek (el-GR)

Mutant X: Ερωτευμένη Με Τον Εχθρό Της

Hungarian (hu-HU)

X csapat

A GenoMix egy génmanipulációval kísérletező cég, ahol rendkívüli képességekkel rendelkező embereket hoznak létre. A mutánsok a képtelen, mesébe illő történetek valódi főszereplői, akik Adam Kane vezetésével arra hivatottak, hogy megvédjék a világot Mason Eckharttól, attól az őrülttől, aki Kane-t hibáztatja állapota romlásáért.

Romanian (ro-RO)

You need to be logged in to continue. Click here to login or here to sign up.

Can't find a movie or TV show? Login to create it.

Global

s focus the search bar
p open profile menu
esc close an open window
? open keyboard shortcut window

On media pages

b go back (or to parent when applicable)
e go to edit page

On TV season pages

(right arrow) go to next season
(left arrow) go to previous season

On TV episode pages

(right arrow) go to next episode
(left arrow) go to previous episode

On all image pages

a open add image window

On all edit pages

t open translation selector
ctrl+ s submit form

On discussion pages

n create new discussion
w toggle watching status
p toggle public/private
c toggle close/open
a open activity
r reply to discussion
l go to last reply
ctrl+ enter submit your message
(right arrow) next page
(left arrow) previous page

Want to rate or add this item to a list?

Login