Personal Info

Known For Acting

Known Credits 28

Gender Female

Birthday 1963-11-24 (58 years old)

Place of Birth Praha, Československo

Also Known As

  • Magda Reifová

Login to report an issue

Biography

Herečka známá především dětskému televiznímu publiku, Magda Reifová, se narodila v listopadu roku 1963. Začátek herecké kariéry se datuje do roku 1972, kdy po boku Marty Vančurové učinkovala v seriálu JANA EYROVÁ. Další role se jen hrnuly, malá Magda byla téměř na roztrhání - ostatně to je úděl dětských hvězd. V rychlém sledu následovaly filmy PÁNI KLUCI, JAK SE TOČÍ ROZMARÝNY, BRÁCHA ZA VŠECHNY PENÍZE, LEŤ, PTÁKU, LEŤ nebo seriál TAJEMSTVÍ PROUTĚNÉHO KOŠÍKU. Nebylo tudíž překvapením, že další cesta mladé, nadějné herečky směřovala na konzervatoř. Ještě během studií byla obsazena do dalších rolí: INDIÁNI Z VĚTROVA či V PODSTATĚ JSME NORMÁLNÍ.

Pochopitelnou a neodmyslitelnou etapou života Magdy Reifové jsou štace divadelní. K vidění byla mmj. v Divadle E.F. Buriana, pěvecký talent prokázala ve hře Hello, Dolly! na prknech Hudebního Divadla v Karlíně. Zpěvu se věnuje velice intenzivně nadále, na kontě má několik desek s hudbou Zuzany Navarové a texty Jana Vodňanského. To velmi úzce souvisí s její patrně nejviditelnějí aktivitou a tou jsou dětské televizní pořady a veřejná vystoupení. Kdo by neznal skřítka Františka z Kouzelné Školky (vysílá ČT).

Pozorný divák ji zaregistroval i v dabingu, např. v "promrzlém" HAPPY FEET. Ve volném čase ráda relaxuje na chatě a přilehlé zahrádce. Mezi další záliby patří četba, dobré víno nebo Tai-či. Je vdaná a má tři děti.

You need to be logged in to continue. Click here to login or here to sign up.

Can't find a movie or TV show? Login to create it.

Global

s focus the search bar
p open profile menu
esc close an open window
? open keyboard shortcut window

On media pages

b go back (or to parent when applicable)
e go to edit page

On TV season pages

(right arrow) go to next season
(left arrow) go to previous season

On TV episode pages

(right arrow) go to next episode
(left arrow) go to previous episode

On all image pages

a open add image window

On all edit pages

t open translation selector
ctrl+ s submit form

On discussion pages

n create new discussion
w toggle watching status
p toggle public/private
c toggle close/open
a open activity
r reply to discussion
l go to last reply
ctrl+ enter submit your message
(right arrow) next page
(left arrow) previous page

Want to rate or add this item to a list?

Login